255

Kalėdų Senelė ir Sniego Debesis (NAUJIENA!)

 

Nutiko taip, kad Šiaurės ašigalyje nebeliko sniego debesų. Nei mažiausio, nei mažučiausio, nei vieno. Be sniego Kalėdų Senelio rogės negalės pasikrauti maišų dovanų ir išvykti sveikinti pasaulio vaikų.

Šventės artėja ir Kalėdų Senelė ryžtingai kimba į kalėdinius darbus, bandydama viską suspėti. O juk padaryti reikia tiek daug: perskaityti visus vaikų laiškus, kruopščiai pagaminti žaislus, paruošti vaišes, numegzti daugybę kojinių ir šalikų, sušukuoti elnius, papuošti eglutę ir visą kalėdinį kaimelį… Kai tiek darbų labai praverstų pagalbininkas, tačiau už lango vis nėra sniego, o tai reiškia, kad Kalėdų Senelis nespės laiku sugrįžti iš tolimos kelionės, nespės padėti Kalėdų Senelei, nespės pasveikinti vaikų…

Tokią šurmulio ir nerimo kupiną akimirką į kalėdinio namelio duris pasibeldžia netikėtas svečias. Triukšmaujantis, sunkiai sukalbamas ir, atrodo, visai ne laiku. O gal atvirkščiai? Ši istorija yra apie tai, kaip nuolatiniame skubėjime ir šurmuly nepamesti gražiausių mūsų savybių – geranoriškumo, ištikimybės, noro padėti ir palaikyti artimąjį, gebėjimo pastebėti stebuklus mažuose dalykuose.

Spektaklis skirtas visai šeimai ir labiausiai tinka žiūrovams nuo 4 metų iki begalybės.

Spektaklio trukmė: 45 min. Minimalus pasiruošimo prieš spektaklį laikas: 1,5 val.

Teatro trupė su garso režisieriumi ir garso aparatūra atvyksta į Jūsų renginio vietą.

           

Seka pasaką meškutis

 

Žaisdamos slėpynių pusseserės Morta ir Smiltė patenka į senelių palėpę, kur daug metų išgulėjo pamiršti pliušiniai meškinai ir sena pasakų knyga. Morta lanko pirmą klasę, o Smiltė vis dar darželinukė, dėl to vis sunkiau joms sekasi sutarti.

Sena pasaka suvienija mergaites ir įtraukia jas į smagų žaidimą, kur pliušiniai meškinai dalinasi savo nuotykiais. Spektaklio metu gvildenamos tokios vertybės kaip šeima, draugystė, ugdoma laki vaizduotė, atvirumas bei nuoširdumas.

Spektaklis tinka vaikams 3-7 metų vaikams, įvairioms jų šventėms, progoms.

Spektaklio trukmė: 30 min.

Teatro trupė atvyksta į renginio vietą.

            

Šilčiausia šalčiausia naktis

 

Linksmas ir pilnas netikėtumų spektaklis vaikams ir suaugusiems.Du pagrindiniai personažai, du vieniši smalsuoliai tiki stebuklais ir ieško bendraminčių. Kai namuose sušąla siela, matyt, metas kažką keisti jau tą pačią naktį.

Tai ta naktis, kuomet nepažįstamasis tampa artimesniu už senus draugus. Tai ta naktis, kada viskas prasideda iš naujo. Tai naktis, kada tik ryžtingas gali įveikti tolimą kelionę ir, galbūt, pamatyti poliarinę pašvaistę. Galima daug kalbėti ir likti neišgirstam, bet jei susirandi pakeleivį, tyla staiga pasidaro prasminga. „Apie ką tavo tyla?“

Spektaklyje gvildenamos mintys apie tikrąsias vertybes – šeimą, draugystę, ištikimybę, tėvynės supratimą, pagalbą kitam, pasitikėjimą, gebėjimą džiaugtis kiekviena akimirka.

Vaidinimo metu žiūrovai patenka į geidžiamiausią vietą teatre – užkulisius. Čia aktoriai nesislepia už širmos, valdydami lėles. Čia dainavimas neužgožiamas viską koreguojančios aranžuotės. Čia personažai bei jų geismai tiek ironiški, tiek ir gilūs. Spektaklyje vis minimi sniegas, pašvaistė ir Kalėdos – tėra tik simboliai kažko svarbaus kiekvienam iš mūsų.

Vaidina dvi profesionalios aktorės, kurios taip pat valdo lėles. Kalėdinei tematikai atitenka antrojo plano statusas, todėl spektaklis tinkamas žiūrėti visą šaltąjį periodą.

Aktorių komanda, dalyvaujanti spektaklyje, atvyksta su garso režisieriumi ir garso aparatūra.

Spektaklio trukmė: 45 min. Minimalus pasiruošimo prieš spektaklį laikas 1,5 val.

        

Kalėdiniai nuotykiai Mėnulyje (šiuo metu nerodome)

 

„- Sveiki, Jums skambina Profesorius iš Mėnulio…“ Ne, tai ne pokštas, o skambutis tiesiai iš Mėnulio laboratorijos. Ten dirbantys mokslininkai prašo žmonių pagalbos surengti įspūdingą šventę Mėnulio valdovui.

Tai linksma ir netikėta istorija apie išmintingąjį Profesorių ir apsukrų Laborantą, kurie priversti keliauti į Žemę ieškoti linksmybių ekspertų – vaikų.

Spektaklis skirtas mažiesiems žiūrovams nuo 4 metų ir jų tėveliams. Pasirodymo metu vaikai įtraukiami į veiksmą – jie pataria, aiškina, įvertina ir šoka.

„- Prisisekite saugos diržus. Kita stotelė – Mėnulis!“

Aktorių komanda, dalyvaujanti spektaklyje, atvyksta su garso režisieriumi ir garso aparatūra.

Spektaklio trukmė: 45 min. Minimalus pasiruošimo prieš spektaklį laikas 1,5 val.

Spektakliai vaikams: nepaneigiama nauda

Šiais laikais spektaklius vaikai gali pamatyti ne tik apsilankę teatre, tačiau ir ugdymo įstaigose. Aktoriai dažnai keliauja į darželius bei mokyklas, kur surengia savo pasirodymus. Spektakliai vaikams turi nepaneigiamos įtakos. Žinoma, teigiamos. Pirmiausia, formuojamas vaikų estetinis skonis, taip pat lavinama vaizduotė, ugdomas vaiko emocinis intelektas. Maža to, spektakliai vaikams atlieka ne tik estetinę, tačiau ir edukacinę funkciją.

Spektakliai vaikams: ir lavinimas ir smagus užsiėmimas

Reikia pasidžiaugti, kad šiandien turime plačias galimybes rinktis iš itin didelės vaikiškų spektaklių pasiūlos. Spektaklių vaikams ugdomoji funkcija yra nenuginčijama, o kur dar smagus laikas!

Vaikai, ypač mažieji, yra ugdomi bei lavinami per dainas, šokius, žaidimus ir kitus smagius dalykus. Todėl spektakliai vaikams yra viena originaliausių bei idealiausių priemonių lavinti vaiko asmenybę ir kartu puikiai leisti laiką.

Spektaklių pasirinkimas

Pasirinkti spektaklius siūlome pagal tai, kokio amžiaus yra auditorija, kuriuo metų laiku spektaklis bus rodomas ir tai, kokių pomėgių turi vaikai: ar labiau domina smagus laiko praleidimas, dainelės, šokiai, ar ugdomieji tikslai.

Profesionalių aktorių pagalba siūlome vaikams nukeliauti į… Mėnulį! Spektaklis vaikams „Kalėdiniai nuotykiai Mėnulyje“ leis patirti daug įspūdžių: išgirsite Mėnulio akmenų muziką, išmoksite mėnuliukų šokį.

Edukacinio pobūdžio spektaklis vaikams „Kalėdų Senelio istorijos“ gausins vaikų žinių bagažą. Mažieji sužinos, kaip Kalėdos švenčiamos kitose šalyse, maža to, spektaklio žiūrovai išmoks linksmų šokių bei smagią dainelę.

Muzikuoti pakvies spektaklis vaikams „Sustabdykit Žemę“, kurio metu vaikai keliaus drauge su pagrindiniais veikėjais net į tolimąją Afriką.

Spektakliai vaikams

Spektaklis – ne tik puikus reginys akims, tačiau ir ugdomoji priemonė. Šiais laikais nemaža dalis spektaklių kuriama mažųjų žiūrovų auditorijai – vaikams. Tačiau kai kurie skeptikai mano, kad vaikai nėra tikslinė spektaklių auditorija ir vaikams teatre ne vieta. Tačiau spektakliai mažiesiems suteikia daug ir reikšmingos naudos.

Meno poveikis vaikams ir jų vystymuisi pastebėtas jau seniai. Spektakliai lavina vaiko vaizduotę, daro didelę teigiamą įtaką vaiko emocinio intelekto ugdymui, formuoja vaiko estetinį skonį, net turi įtakos psichinei sveikatai. Neretai spektaklis traktuojamas kaip psichoterapijos seansas.

Spektakliai, skirti vaikams, yra pritaikyti jų amžiui, specialiais tos amžiaus kategorijos vaikų suvokimui. Atsižvelgiant  į tai, parenkamos spalvos, garsų intensyvumas, emocijos, muzika, kostiumai, dinamika ir kt. Scenų trukmė, veikėjų dialogai, monologų ilgumas parenkamas taip tikslingai, kad vaikams nenusibostų ir jie nuolat būtų sudominti.

Mūsų ilgametė patirtis ir kompetencijos leidžia „užburti“ vaikus, nukelti juos į spektaklio veiksmą ir išlaikyti jų susidomėjimą iki pat pabaigos.

To Top